telefon tel./fax.  32 384 46 51; 572 399 383; 501 127 627 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Maksymalna wydajność w projektowaniu dzięki BIM

Złożoność nowoczesnej techniki instalacyjnej w budownictwie oraz stawiane jej wymagania wymuszają niekiedy wdrożenia odpowiednich środków dostosowawczych. Skuteczne projektowanie obiektów przemysłowych i biurowych oraz tworzenie budynków na etapie wykonawczym jest możliwe wyłącznie dzięki jak najprostszym, konkretnym i szybko dostępnym informacjom dotyczącym poprawek i modyfikacji. Tę wydajność gwarantujemy dzięki optymalnemu projektowaniu i realizowaniu projektów zgodnie z zasadą Building Information Modelling.

Technologia BIM (ang. Building Information Modeling), jest wykorzystywana do wizualizacji budowy, którą można stworzyć w wirtualnym świecie zaczynając od koncepcji aż do oddania do użytku. BIM umożliwia ciągły i natychmiastowy dostęp do informacji o projekcie, wspomaga także sam proces projektowy, poprzez możliwość testowania w świecie wirtualnym rozmaitych wariantów i schematów, w celu wybrania optymalnego. Wyniki testów są spójne i wiarygodne dzięki coraz lepszemu odzwierciedleniu rzeczywistości poprzez jeden cyfrowy model. Może on być wykorzystywany do podejmowania decyzji projektowych, opracowania spójnej dokumentacji budowlanej oraz analiz zyskowności i szacowania kosztów inwestycji, a docelowo także do zarządzania obiektem. Dzięki pracy na jednym modelu, firmy zaangażowane w projektowanie, budowanie i zarządzanie budynkiem mogą znacząco zwiększyć swoją efektywność i zredukować liczbę błędów powstających w całym procesie tworzenia dokumentacji. Cyfrowe dane projektowe w połączeniu z innowacyjną technologią parametrycznego modelowania informacji dają znaczące korzyści w porównaniu z tradycyjnymi metodami projektowania i budowania.

 

  • ZAUFAŁO NAM JUŻ WIELU ZADOWOLONYCH KLIENTÓW
  • 1